середа, 22 травня 2019 р.

22 травня - Міжнародний день біорізноманіття



«Ми вже навчилися літати у повітрі, як птахи, ми вже навчилися плавати під водою, як риби, нам ще залишилось навчитися жити на Землі, як люди!»
Бернарда Шоу

Ці слова відомого англійського письменника спонукають нас не залишатися байдужими у ставленні до природи, переконують у необхідності покращити екологічну ситуацію хоча б там, де ми живемо.

    

Природа, яка дає нам усе для життя – свіже повітря, чисту воду, гарний настрій і бадьорість, – вимагає бережливого, дбайливого ставлення до себе.
В кінці ХХ століття проблема взаємовідносин людини і природи дуже загострилась, без перебільшення можна стверджувати, що нині вона набрала планетарного характеру. Бездушне і безвідповідальне використання природних ресурсів приведе людство до світової катастрофи. Тому вагомість знання проблем та шляхів їх подолання і вирішення є дуже актуальною.  Саме  тому починаючи з 2000 року кожен рік 22 травня ми святкуємо Міжнародний день біологічного різноманіття.
Не залишилися осторонь і ми, Курахівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 22. Цього року всі заходи проходили під гаслом: «Наше біорізноманіття, наша їжа, наше здоров’я». В рамках цього свята в нашій школі було проведено наступні заходи:
1. Еколого-пізнавальне заняття «Чомучкам про Міжнародний день біорізноманіття», під час якого вихованці початкової ланки переглянули цікаві пізнавальні відеоматеріали та дізналися, чому важливий кожен компонент біорізноманіття.
2.  На загальношкільній лінійці «Ковток чистої води», учні 6 класу мали  згоду нагадати школярам про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. А також про те, що практичні зусилля кожного з нас можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області.
3. Дуже цікаво проходило засідання круглого столу «Від кого залежить коротке життя  біорізноманіття?» для учнів 9 – 11 класів. Родзинкою заходу було активне обговорення кожної доповіді учнівською молоддю щодо сучасного стану довкілля України; групи «експерти», «екологи» та «медики» показати негативний вплив антропогенного фактора на здоров’я людини; кожна експертна група мала змогу внести свої пропозиції та запропонувати заходи, спрямовані на покращення екологічного стану планети
4.  Учнями 8 класу було проаналізовану матеріал мережі Інтернет та розроблено презентацію «Знайомтеся, Біорізноманіття»
5. Учні 6 класу прийняли участь у екоквесті «Від квітучого біорізноманіття до здорової людини», під час якого діти ще раз переконалися про особисту відповідальність кожного за охорону навколишнього середовища.
6.   В шкільній бібліотеці відбулася виставка «22 травня – Міжнародний день біорізноманіття», відвідавши яку учні мали змогу згадати рідкісні та зникаючі види рослин і тварин Червоної книги України, а також дізнатися про заповідні місця нашої країни.
7.   Як підсумок заходів, учні 9 – 11 класі провели гучну акцію «Наше біорізноманіття – наша їжа, наше здоров’я, наше все!» та довели, що людство є лише частиною природи, тому його доля визначається станом природного середовища.


     Міжнародний День біорізноманіття –  це   ще   одна   нагода  звернути  увагу  широкої  спільноти  на   актуальні проблеми  збереження  біоти,  яка  є  фундаментом  духовного   і   фізичного здоров’я  будь-якої  нації.
     

Немає коментарів:

Дописати коментар